www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës. Liga e Veteranëve; Kombëtaret. The clubs play each other four times during the season for a 36-match schedule. W tym roku bezpośrednio spadają 2 drużyny, a 13. i 14. drużyna tabeli końcowej zagra w barażach. Llapi në anën tjetër ka filluar të këndellet dhe po zhvillon lojë më cilësore, duke fituar në udhëtim me rezultat minimal 1-0 kundër Drenicës. Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Bota: Futboll Champions League … portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo Kanë përfunduar të gjitha takimet e javës së 15-të në Superligën e Kosovës. Bierze w niej udział 12 drużyn, które w okresie od 17 … Login … Superliga e Kosovës (nazwa sponsorska IPKO Superliga) – najwyższa w hierarchii klasa męskich ligowych rozgrywek piłkarskich w Kosowie, spornym terytorium na południu Serbii, które jednostronnie ogłosiło niepodległość.Liga jest jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy), utworzona w 1990 roku i od samego początku zarządzana przez Kosowski Związek Piłki Nożnej (FFK). Op-Ed; Showbiz. Më poshtë mund ta shikoni tabelën e plotë të Superligës së Kosovës pas 15 javëve të zhvilluara. ECC 2010. Fitore në këtë javë ka marrë edhe lideri i ligës Ballkani që mposhti Arbërinë në Suharekë me rezultat 2-1. € 110 mil € SC Gjilani: SC Gjilani: 25: 28,9: 17: 3,63 mi. Prizrenasit sonte janë mposhtur nga rivali fqinj, Golden Eagle Ylli me shifrat 68:93 dhe aktualisht renditen në pozitën e 4-t me 11 pikë. Prishtina fitoi me rezultatin 1:0 në fushën e Hysit, me golin e Kukajt, ndërsa Trepça 89 mposhti Drenicën në Skenderaj me rezultatin 3:1 dhe kësosh ruajti hapin me Prishtinën në garën për titull të kampionit, shkruan Koha. Bota: Basketboll Kina 2019 (Para-kualifikimet) Kina 2019 (Kualifikimet) Eurobasket Euroleague NBA. Clube name name Plantel Média de Idade Estrangeiros Valor de mercado total Média de valor de mercado Valor de mercado total: Média de Valor de Mercado : 273: 25,4 Anos: 75: 22,43 mi. Superliga 11 Nëntor 2018 21:25. Liga e Parë 2019/2020 – 73. edycja rozgrywek ligowych drugiego poziomu piłki nożnej mężczyzn w Kosowie.Bierze w niej udział 16 drużyn, które w okresie od sierpnia 2019 do maja 2020 rozegrają 30 kolejek meczów. ECC 2013. ECC 2009. Ndërkohë Superliga e Kosovës në futsall pritet të nis garat me 20 qershor. FC’12 Kosovo - Superliga e Kosoves 2020/2021 - FM Slovakia; FC’12 Kosovo - Superliga e Kosoves 2020/2021 - FM Slovakia 419 0 296 FM2021 FM2021 Downloads FM2021 FC 12 Kits FM2021 FC 12 Kits Downloads Comment Search FC’12 style is a kit style project of FM Slovakia. Më të fundit nga FFK Superliga. La squadra seconda classificata si qualifica per il primo turno di qualificazione della UEFA Europa Conference League 2021-2022. KB AS Prishtina, e renditur e dyta në Ligën e Parë, do të zhvillojë ndeshjet e Play-Out-it me KB Trepça në luftë për të siguruar statusin e ekipit të fundit të Superligës për stinorin 2020-21. maja 2020 Liczba zespołów 12 Liczba meczów 198 Stadiony 11 (w 10 miastach) IPKO Superliga 2019/2020 – 73. edycja rozgrywek ligowych najwyższego poziomu piłki nożnej mężczyzn w Kosowie. Equipes Feminino Masculino . Table Superliga e Kosovës 20/21 . Kombëtarja A; Kombëtarja U-21; Kombetarja U-19; Kombëtarja U-17; Kombëtarja U-15; Kombëtarja A- Femrat; Kombëtarja U19- Femrat ; Kombëtarja Futsall; Licencimi; Kontakti; Të tjera. … Shëndeti ; Fit; Familja; Love/Sex; Receta; Auto & Tek. Linku i lajmit u kopjua. € 145 … Gjdo informacion dhe produkt Drita FC ka të drejtën e sajë të publikimit dhe mbrohen me ligjin në fuqi për të drejtën e autorit. € 82 mil € FC Prishtina: FC Prishtina: 34: 24,6: 10: 3,75 mi. Superliga e Kosovës 2019/2020 IPKO Superliga: 2018/2019: 2020/2021: Szczegóły rozgrywek Państwo Kosowo / Serbia: Termin od 17 sierpnia 2019 do ? The Superleague is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 10-team format. This page shows the detailed table for a competition. Ndeshja më e rëndësishme në këtë xhiros ishte ajo në derbin lokal mes dy rivalëve, Gjilanit dhe Dritës. /Telegrafi/, TELEGRAFI sh.p.k. Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e par ë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Vend: Hendboll FHK Superliga. "Telegrafit". Edhe Prishtina në këtë xhiro doli triumfuese, derisa mori tri pikë në fitoren 2-0 ndaj Besës, e që fitore në këtë javë ka shënuar edhe Feronikeli përballë Trepçës ’89, po ashtu 2-0. This is the match sheet of the Superliga e Kosovës game between FC Besa Pejë and FC Llapi on Oct 20, 2020. 18.10.2020 • 14:16. © 2006-2020 Portali Telegrafi. Superliga 2007. Compacto. Bota: Futboll Champions League Premier League La Liga Serie A Bundesliga Ligue 1. História e Campeões Outras Edições Normatização do Marketing Regulamento; Tabela Feminino Masculino. Das ist der Vorbericht zur Begegnung KF Drenica gegen KF Feronikeli Drenas am Nov 10, 2020 im Wettbewerb Superliga e Kosovës Raiffeisen Superliga e Kosovës, ja rezultatet . Destaques Superliga; Regulamento; Feminina. Tabela rozgrywek Wybierz sezon: Tabelat + rezultatet . Dalla Liga e Parë sono stati promossi Arbëria e Besa Peć. KB Borea, e renditur e fundit në Ligën e Parë, largohet nga Liga e Parë dhe në edicionin 2020-2021 do të garojë në Ligën e Dytë. KIK 2009. ECC 2015. Classificação Feminino Masculino. Të Shëruar: 37.155. Robert Jones me 32 pikë ishte lider i skuadrës nga Theranda, ndërsa pikë dyshifore … Estatísticas Feminino Masculino . Historiku; Struktura Organizative ... 20 vjet mëvetësim; Lajmet; Garat. IPKO Superliga e Futbollit të Kosovës 2020-2021, https://it.wikipedia.org/w/index.php?title=Superliga_e_Futbollit_të_Kosovës_2020-2021&oldid=117404019, licenza Creative Commons Attribuzione-Condividi allo stesso modo. This is the match sheet of the Superliga e Kosovës game between KF Arbëria and SC Gjilani on Nov 24, 2020. Kombëtarja A; Kombëtarja U-21; … Kanë përfunduar të gjitha takimet e javës së 15-të në Superligën e Kosovës. Linku i lajmit u kopjua. ECC 2008. Ka përfunduar me sukses xhiroja e gjashtë në Superligën e Kosovës, por me një numër të vogël të golave të realizuara. At the end of the season, … 038 224 093 - Tabela Superliga e Kosovës 20/21 . Two additional boxes provide information about point deductions in the current season, which clubs have led the table and how long they stayed there. Superliga 2008. Di conseguenza, il numero di squadre è sceso a 10. pranoni Kushtet e përdorimit. The tables in the right-hand column are divided into home and away games. +383 48 222 355. Paredão. La Superliga e Futbollit të Kosovës 2019-2020 (chiamata ufficialmente IPKO Superliga e Futbollit të Kosovës per motivi di sponsorizzazione) è stata la 21ª edizione del massimo campionato di calcio kosovaro, iniziata il 17 agosto 2019, sospesa il 13 marzo 2020 a causa dell'emergenza dovuta alla pandemia di COVID-19, ripresa il 5 giugno 2020 e terminata il 26 luglio 2020.Il Feronikeli era il … Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Il Drita è il detentore del titolo. Ballina ; FFK. Inspirado no bloqueio, Osasco/São Cristóvão Saúde vence … 0. Në këtë javë, futbolli kosovar ishte i varfër për nga numri i golave, pasi në total u realizuan vetëm 11 sosh. Kampioni në fuqi i elitës së futbollit kosovar fitoi 3-2, në një takim që ishte tejet dramatik në stadiumin e qytetit. 22 maj 2020 - 16:12; Federata e Basketbollit e Kosovës ka vendosur që renditja në tabelën e Superligës dhe garave të tjera seniore të vlejë vetëm për rënien dhe promovimin e klubeve në liga, mirëpo jo për shpalljen e një kampioni. ECC 2007. Superliga 2012. Superliga 2010. Superliga e meshkujve Edicioni 2020/2021 Java 1 Java 2 Java 3 Java 4 Java 5 Java 6 Java 7 Java 8 Java 9 Java 10 Java 11 Java 12 Java 13 Java 14 Java 15 Java 16 Java 17 Java 18 Java 19 Java 20 Java 21 Java 22 Java 23 Java 24 Java 25 Java 26 Java 27 Java 28 Play off Questa pagina è stata modificata per l'ultima volta il 21 dic 2020 alle 08:59. Infos, Statistik und Bilanz zum Spiel SC Gjilani - KF Pristina - kicker IPKO Superliga e Futbollit të Kosovës 2020-2021; Competizione Superliga e Futbollit të Kosovës: Sport Calcio: Edizione 22ª Organizzatore FFK: Date dal 18 settembre 2020 al maggio 2021: Luogo Kosovo: Partecipanti 10 Cronologia della competizione 2019-2020: Manuale: La Superliga e Futbollit të Kosovës 2020-2021 (chiamata ufficialmente IPKO Superliga e Futbollit të Kosovës per motivi di … A. Restrita Clubes Federações Delegados Clubes Superliga B; Melhor do Jogo; CANAL VÔLEI BRASIL; Superliga banco do brasil 2020/2021. Në mbledhjen e vet të rregullt të mbajtur më 19 maj 2020, Bordi i Federatës së Basketbollit … Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Të Infektuar: 49.306. Superliga zyrtarisht pa kampion, tabela vlen vetëm për rënie dhe ngritje nga liga. Superliga 2014. Polska Superliga Tenisa Stołowego - najwyższy poziom rozgrywek tenisa stołowego w Polsce. Galeri; Fotografi. Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Tabela(e): Sezon 2020/2021 - Polska Superliga Tenisa Stołowego Transmisja LIVE rozpocznie się zgodnie z datą i godziną meczu. This is the match sheet of the Superliga e Kosovës game between KF Feronikeli Drenas and FC Besa Pejë on Dec 9, 2020. La Superliga e Futbollit të Kosovës 2020-2021 (chiamata ufficialmente IPKO Superliga e Futbollit të Kosovës per motivi di sponsorizzazione) è la 22ª edizione del massimo campionato di calcio kosovaro, iniziata il 18 settembre 2020, terminerà maggio 2021. Estatísticas Feminino Masculino . Lajmin e ka bërë të ditur Komitet Ekzekutiv i FFK-së, por edhe […] Argëtim; Kuriozitete; Rrjetet Sociale; VIDEO; Mbaje Distancën. Dy skuadrat lidere të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll në javën e 24-të kanë shënuar fitore si mysafire. 30.11.2020 • 15:32. Vëmendja … Auto; Teknologji; Energjia Efikase; Kriptovalutat; Fun. ECC 2011. FM Slovakia has become famous for its quality and interesting creation of unique graphic addons for Football Manager. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të KIK 2007. € 110 mil € 3,75 mi. Das ist der Vorbericht zur Begegnung KF Arbëria gegen FC Besa Pejë am Nov 11, 2020 im Wettbewerb Superliga e Kosovës Vend: Futboll FFK Superliga FFK Liga e parë Futsall Superliga FSHF Kategoria Superiore Kampionate Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. MIRAGE; Kulturë/Arte; Lifestyle. Samir Sahiti (45+1') dhe Labinot … … Superliga; Liga e Parë – Grupi A; Liga e Parë – Grupi B ; Liga e Dytë; Superliga U19; Liga e Parë U19; Liga U17; Liga e Parë – Femrat; Liga U16 – Femrat; Superliga Futsall; Liga e Parë Futsall; Liga e Veteranëve; Kombëtaret. Le ultime due classificate retrocedono direttamente in Liga e Parë. This is the match sheet of the Superliga e Kosovës game between SC Gjilani and FC Prishtina on Dec 9, 2020. Materialet dhe informacionet në këtë Superliga 2011. But the … Rr. Kampioni aktual i Kosovës në basketboll, Bashkimi, e ka pësuar humbjen e 5-të në 8 javët e para. Linku i lajmit u kopjua. Tabela Feminino Masculino. Tabela completa. Kjo është webfaqja zyrtare e klubit futbollistik Drita nga Gjilani. Le 10 squadre partecipanti si sfidano in un doppio girone di andata e ritorno per un totale di 36 giornate. Current: 2020–21 Football Superleague of Kosovo: The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës) is the top level of the Kosovar football league system. Superliga 2009. Të Vdekur: 1.272. Tabela e Superligës së Kosovës … Kampioni në fuqi i elitës së futbollit kosovar fitoi 3-2, në një … Classificação Feminino Masculino. Ndeshja më e rëndësishme në këtë xhiros ishte ajo në derbin lokal mes dy rivalëve, Gjilanit dhe Dritës. Equipes Feminino Masculino . Linku i lajmit u kopjua. Auditori; Programi i të rinjve elitar; Grassroots; FIFA Connect; Akreditimi i mediave; Bëhu lojtar i Kosovës; Intermediary – Ndërmjetësuesit; Vendime; Galeria; Videoteka; English; 0. Times Superliga e Kosovës 20/21. € 82 mil € 22,43 mi. KIK 2008. Me vendim të fundit të Komitetit Ekzekutiv të FFK-së në mbledhjen e mbajtur dje, Liga e Parë e Kosovës në futboll, por edhe të gjithë ligat tjera përcjellëse janë anuluar. La squadra campione del Kosovo si qualifica per il turno preliminare della UEFA Champions League 2021-2022. Liga e Kampionëve; Liga e Kombeve; Euro 2020; Sporti Vendor; Basketboll; Të tjera; Opinion. Superliga e basketbollit, rezultatet komplete dhe tabela. Al termine della stagione 2019-2020, sono retrocessi Flamurtari Prishtina, Ferizaj, Vushtrria e Dukagjini. Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e parë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Vend: Hendboll FHK Superliga. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Sport / Superliga Tabela e Superligës së Kosovës pas javë së gjashtë – Ballkani vazhdon i palëkundur si lider . Sport / Superliga Kështu duket tabela e Superligës së Kosovës pas javës së 15-të.